Aktualnosci

Największym miastem w Polsce, zarówno pod względem liczby mieszkańców jak i powierzchni jest Warszawa. Jest to miasto na prawach powiatu. Władzę tutaj sprawuje prezydent i Rada Miasta, a poszczególnymi dzielnicami rządzą burmistrzowie.ciągniki elektryczne Warszawę co roku odwiedzają miliony turystów z całego świata. Jako że jest stolicą Polski, znajdują się w niej siedziby najważniejszych instytucji państwowych.Kancelaria Jakub Mańczak To tutaj siedzibę ma Prezydent, Rada Ministrów Sejm i Senat. Organizowane są tu różne zjazdy i szczyty polityczne. Wszystkie te wydarzenia przyciągają wielu odwiedzających. Przyczynia się do tego także jej historia: każdy chce zobaczyć miasto prawie całkowicie zniszczone w trakcie wojny, miasto, o które tak dzielnie walczyli powstańcy.

W trakcie II wojny światowej zburzonych zostało ok. 80 % budynków. Ponadto znajduje się tutaj wiele bardzo atrakcyjnych dla turystów miejsc, które są znane nie tylko Polakom, ale i wielu obcokrajowcom. W ciągu ostatnich kilkunastu lat miasto to bardzo prężnie się rozwija. Powstaje wiele różnego rodzaju nowych obiektów, które przyciągają inwestorów z kraju i ze świata. Warszawa jest ważnym w kraju centrum gospodarczym i finansowym. Najważniejsze inwestycje, które zostały zrealizowane w ostatnich latach to Muzeum Powstania Warszawskiego, metro i Stadion Narodowy. Ten ostatni powstał w miejscu stadionu, który również miał swoją historię i znany był w całym kraju jako wielkie targowisko.

Dzięki organizacji Mistrzostw Europy w piłce nożnej i dotacjom, które miasto z tej okazji otrzymało, powstał właśnie Stadion Narodowy. Dzisiaj odbywają się na nim nie tylko ważne wydarzenia sportowe, ale też kulturalne i rozrywkowe.